04.07.2015

Про це йшлося на засіданні колегії Міністерства інфраструктури, 2 липня.

Після презентації переліку перспективних інвестпроектів у морських портах та роад-шоу для потенційних інвесторів Міністерство продовжує працювати над залученням приватних коштів. Наступного тижня Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський представить  американським інвесторам низку потенційно цікавих інфраструктурних проектів, серед яких будуть 2 порти – «Южний» та «Октябрьськ». На їх прикладі відомство продемонструє потенціал розвитку портової галузі України, а також конкретні переваги інвестування у розбудову портової інфраструктури.

«Щоби залучити інвестиції, нам необхідно приватизувати стивідорну діяльність, давши можливість бізнесові вкладати гроші без ризиків. Крім того, потрібно дерегулювати морське господарство, спростивши умови для бізнесу в портах та роботу портовиків», - зазначив Андрій Пивоварський.

Пропозиції відомства щодо спрощення процедури перевірок суден у портах були сформульовані та передані на розгляд до Кабінету міністрів. За словами заступника Міністра інфраструктури Юрія Васькова, в Україні перевірку суден здійснюють 6 державних органів, тоді як в європейських портах їх не більше двох-трьох. Васьков акцентував увагу на необхідності зменшення тривалості перевірок у портах, а також зміни підходу до формування річкових та портових зборів.