05.07.2015

3 липня під час брифінгу Міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко представила нове керівництво Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а саме її очільника - Сергія Глущенка та його Першого заступника – Сергія Мельничука.

У ході брифінгу Сергій Глущенко акцентував увагу присутніх на принципах та засадах, на яких нове керівництво планує будувати роботу Служби.

«Перш за все ми маємо забезпечити еквівалентність нашої системи контролю та її визнання з боку наших основних торгівельних партнерів, адже без такого визнання нам буде складно виводити нашу продукцію на нові ринки та, відповідно, українська економіка не буде розвиватися та рухатись вперед так, як нам би цього хотілось», - зазначив Сергій Глущенко.

Голова Служби повідомив про те, що відбудеться перегляд функцій новоствореного органу. Це не буде просто механічне перенесення в новий орган повноважень від ліквідованих інспекцій. Матиме місце оптимізація, в результаті якої держава відмовиться від надлишкових контрольних функцій, усуне дублювання повноважень, відмовиться від неринкових інструментів, скасує функції, які не відповідають підходам та законодавству Європейського Союзу. Результатом таких кроків має стати зниження адміністративного навантаження на бізнес та скорочення чисельності інспекторів.

Також Сергій Глущенко повідомив про впровадження практики офіційного оприлюднення планів перевірок Служби. «Ні для кого не секрет, що багато років поспіль жодна з інспекцій не мала ніяких планів перевірок. Ми припинимо цю практику. Тепер вся інформація про те, хто, коли та кого перевірятимуть буде доступна і відкрита», - заявив новопризначений Голова Служби.

Окремим пріоритетом Служби буде роз’яснювальна та консультаційна робота. За словами Сергія Глущенка: «Допомога бізнесу у виконанні встановлених вимог стане щоденним завданням. Практика накладення штрафів за незначні порушення фактично буде замінена наданням вичерпних, професійних консультацій та навчанням з боку інспекторів. Навчені представники бізнесу будуть цілком здатні не допускати порушень в майбутньому. Це знизить кількість та ймовірність виникнення порушень та настання небажаних ситуацій, дозволить досягти кращого виконання встановлених вимог».

Під час заходу Перший заступник Голови Сергій Мельничук повідомив про не менш важливе завдання, яке стоїть сьогодні перед Службою – це захист прав споживачів та захист вітчизняної продукції на зовнішніх ринках.

«Це одне з найбільш гострих питань і ми зробимо все для того, щоб забезпечити можливість виходу та успішного конкурування вітчизняних виробників на нових ринках, а також  споживання українцями безпечної продукції», - зазначив Сергій Мельничук.