05.07.2015

Кожного року у першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра, який був започаткований більше 10 років тому. Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах Дніпра. Цього року святкування Міжнародного Дня Дніпра припадає на 4 липня.

Держводагентством передбачено проведення ряду заходів до Міжнародного дня Дніпра.

Планується провести заходи з благоустрою прибережних територій та ліквідації стихійних звалищ сміття на берегах річки Дніпро та його приток, упорядкування та облаштування місць відпочинку населення.

Зокрема, в Київській області заплановані роботи по прибиранню та облаштуванню гідротехнічних споруд – захисних дамб Київського та Канівського водосховищ в с. Козаровичі та дамби Проців - Кийлів.

У Полтавській області буде здійснено благоустрій прибережної захисної смуги р. Ворскла (притока р. Дніпро) та ліквідація стихійних звалищ сміття.

У Черкаській області планується упорядкувати у м. Золотоноша зони відпочинку для населення на Кременчуцькому водосховищі.

У Дніпропетровській області передбачено облаштування 2 км прибережно-захисної смуги вздовж Дніпродзержинського водосховища.

Водогосподарськими організаціями спільно з органами місцевої влади проводяться круглі столи із залученням представників наукових установ, державних, комунальних та приватних підприємств, а також громадських організацій.

Так, у Черкаській області при обласній державній адміністрації за участю Черкаського регіонального управління водних ресурсів 3 липня проведено засідання круглого столу «Міжнародний день Дніпра» за тематикою «Дніпро об’єднує».

Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення неможливо, а також віддати належну шану його ролі у житті нашої країни.