05.07.2015

На прес-брифінгу у Будинку Уряду, 3 липня, Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус прокоментував останні новини Міністерства щодо реформи системи держзакупівель, продовження мораторію на перевірки бізнесу, бізнес-саміту Україна США та представлення економічної стратегії України.

Мінекономрозвитку підготувало законопроект №2087 про державні закупівлі, який вже успішно пройшов перше читання у Верховній Раді та готується до другого.

«Прийняття законопроекту необхідне, передусім, українському бізнесу, який зможе отримати доступ до ринку держзакупівель 43 країн, об’ємом у 1,7 трлн. доларів. Ця реформа дозволить зменшити корупцію, а також збільшити конкуренцію і знизити ціни», - сказав Міністр.

«Загальна економія може у електронних закупівлях скласти до 20 і більше відсотків. До кінця 2016 року усі державні закупівлі мають перейти на нову електронну систему», - додав Айварас Абромавичус

Мінекономрозвитку підтримує продовження мораторію на перевірки бізнесу та сподівається, що дана пропозиція буде затверджена Верховною Радою вже найближчим часом.

«До кінця цього року маємо розробити якісно нову систему перевірок, яка матиме на меті мінімізувати корупційні схеми», - повідомив Міністр.

13 липня цього року у Вашингтоні відбудеться бізнес-саміт Україна-США, який стане першим у серії бізнес-самітів у інших країнах. Від України на Саміт відбуде урядова делегація на чолі з Прем’єр-міністром України. США представлятимуть Держсекретар США з питань торгівлі Пенні Прітзкер, Президент Американської торговельної палати Том Донохью та керівники американських компаній.

У підсумку, Айварас Абромавичус нагадав, що на засіданні Національної ради реформ у наступний четвер Мінекономрозвитку представить принципи економічної стратегії для України.