05.07.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 33 засідання, на яких розглянуто 93 питання (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 3 проекти законодавчих актів за поданням Президента України (р. №№ 0032, 0037, 0038) та 14 законопроектів за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 32 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: 3 Міністри (Петренко П.Д., Квіт С.М., Шевченко І.А.), 6 перших заступників міністрів, 15 заступників міністрів, 4 керівники центральних органів виконавчої влади, 2 перших заступники керівників центрального органу виконавчої влади та 2 заступники.

За результатами розгляду поданих Президентом України проектів законодавчих актів вирішено їх підтримати та рекомендувати Верховній Раді України ратифікувати.

За результатами розгляду 14 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

13 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

1 – розглянуто, рішення не прийнято: р. № 2173а, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (Комітет з питань податкової та митної політики).

З 14 урядових законопроектів 1 представив доповідач, визначений Урядом (Міністр Петренко П.Д.), 7 були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, 4 – розглядалися за участю посадових осіб непрофільного міністерства чи відомства, 2 розглядалися без участі уповноважених посадових осіб міністерства чи відомства (доповідачі: Міністр закордонних справ – у Комітеті з питань європейської інтеграції (30.06.2015); Міністр фінансів – у Комітеті з питань податкової та митної політики (30.06.2015)).

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему: «Скільки коштує подолати епідемії СНІДу і туберкульозу в Україні?», а також комітетські слухання на тему: «Запровадження лікарського самоврядування в Україні».

У Комітеті з питань податкової та митної політики також проведено комітетські слухання на тему: «Ефективність впровадження додаткового імпортного збору. Проміжні результати та загальний вплив на економіку».