05.07.2015

Обстановка в зоні проведення антитерористичної операції залишається складною. Протягом доби незаконні збройні формування продовжували порушувати режим припинення вогню.

Російські найманці відкривали вогонь по блокпосту «Березове», на якому спільно несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Бандити вели вогонь зі стрілецької зброї. Українські військові відкрили вогонь у відповідь та змусили ворога відступити. Також терористи, використовуючи міномети, стріляли по відділу прикордонної служби «Станично-Луганське». Серед військовослужбовців постраждалих немає.

У межах Донецької та Луганської областей зафіксовано політ 12 безпілотних літальних апаратів. Бандити активно використовують їх для здійснення повітряної розвідки місць дислокації українських військових. Також 2 безпілотні літальні апарати та вертоліт Мі-8 прикордонники зафіксували на адміністративній межі з АР Крим навпроти ділянок Бердянського та Херсонського загонів.

У контрольних пунктах «Зайцеве» та «Бугас» прикордонні наряди у 2 громадян України виявили підроблені перепустки. Для з’ясування всіх обставин правопорушення громадян передали співробітникам міліції.

У контрольному пункті «Гнутове» прикордонники затримали автомобіль «Тойота» під керуванням громадянина України. Чоловік прямував з тимчасово непідконтрольної території. У результаті перевірки з'ясувалося, що свідоцтво про реєстрацію автомобіля підроблене. Наразі всі обставини встановлюють співробітники МВС.

Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього за добу було затримано 14 транспортних засобів. Автівки перевозили продукти харчування, напої та товари народного споживання вартістю 770 тисяч гривень. Належних документів на вантажі не було, крім того, автомобілі намагалися об’їхати контрольні пункти, що були на їх шляху. Наразі їх передали представникам МВС та ДФС для прийняття правового рішення.

Через контрольний пункт «Зайцеве» прослідували 2 вантажні автомобілі з гуманітарними вантажами. Автомобілі перевозили продукти та дитяче харчування вагою більше 10 тонн від благодійного фонду «Доброта» та благодійного фонду «Слов’янське серце» жителям Донецької області.