05.07.2015

Проект розвитку систем зрошення в південних областях України, що реалізується спільно зі Світовим банком, виходить на стадію технічного аналізу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час години запитань до Уряду в Верховній Раді України.

Зокрема, вже проведено перше обстеження мереж, яке підтвердило скрутний стан зрошувальної інфраструктури. Наприклад, фізична зношеність досягає 82%. Наступними етапами стануть визначення бюджету проекту та зміна принципів підпорядкування. «Наразі частина мереж перебуває в державній власності, інша – в комунальній. Вони розподілені між різними ЦОВВ та міністерствами. Для ефективного управління та недопущення розкрадання вони мають підпорядковуватися одній структурі. Світовий банк готовий брати участь в фінансуванні проекту. Про приєднання до нього оголосив також проект USAID. Будуть залучені найкращі світові експерти», – сказав Олексій Павленко.

Міністр подякував міжнародним партнерам та народним депутатам, які беруть активну участь в підготовці проекту, а також підкреслив його стратегічне значення для України. «Відновлення зрошення дозволить принаймні в три рази підвищити урожайність в південних областях. Це стратегічно важливо для національної продовольчої безпеки та реалізації нашої програми збільшення виробництва в сфері агропромислового комплексу», – сказав Олексій Павленко.