06.07.2015

Під час наради з питань реконструкції діючих гідроелектростанцій країни Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості і ВАТ «Укргідроенерго» відпрацювати тендерну документацію, щоб українські машинобудівні компанії змогли взяти участь у тендерах ЄБРР і ЄІБ з кредитування  318 млн. євро на модернізацію агрегатів Дніпровського каскаду.

Так, за підсумками наради було прийнято рішення доручити Міненерговугілля, ВАТ «Укргідроенерго» відпрацювати тендерну документацію щодо вимог референтності. Зокрема, щоб була можливість підтвердження відповідності ВАТ «Турбоатом» в якості генерального підрядника у складі об'єднання українських виробників (ВАТ «Турбоатом», ДП завод «Електроважмаш», ВАТ «Дніпро-Спецгідроенергомонтаж» та інших), а також розглянути можливість перегляду вимог кваліфікаційних обмежень технічних параметрів обладнання, яке може поставлятися українськими виробниками (встановлена потужність, частота обертання).

При цьому Міністерству фінансів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі України разом з державними банками необхідно опрацювати умови надання банківських гарантій, у тому числі з урахуванням можливостей українських виробників щодо їх забезпечення майновими правами, які виникнуть на підставі договорів на реконструкцію ГЕС.

Це доручення Віце-прем'єр-міністра Валерія Вощевського ґрунтується на проблемах, які були озвучені особисто представниками машинобудівних компаній під час  наради за участю представників міністерств і державних банків. Успішне виконання доручення Валерія Вощевського дозволить українським компаніям взяти участь у тендерах Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку щодо виділення кредиту на суму 318 млн. євро. Це, за словами Валерія Вощевського, зможе забезпечити 10 тисяч робочих місць, повне завантаження 27 машинобудівних компаній і 8-річний план розвитку української промисловості, що позитивно відобразиться на економіці України в цілому.

"Українські виробники за підсумками реалізації цього проекту змогли б перерахувати до бюджету близько 230 млн. гривень податку на прибуток, 390 млн. гривень дивідендів на державну власність, 90 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб,  крім того, близько 1,5 млрд. гривень буде витрачено на придбання сировини і матеріалів у вітчизняних постачальників", - наголосив Валерій Вощевський.