07.07.2015

Щодня люди, які виявили бажання тимчасово виїхати в інші регіони країни, завдяки рятувальникам, волонтерам та місцевим органам влади переміщуються зі Сходу України.

Міжвідомчий координаційний штаб, що створений на базі ДСНС України, опікується переселенцями зі сходу та гарантує безпечне переміщення людей з районів проведення АТО і соціальний захист кожної внутрішньо переміщеної особи. Штабами всіх рівнів забезпечено координацію центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань транспортування, зустрічі та розміщення внутрішньо переміщених осіб у регіонах України, надання їм необхідної первинної допомоги та організації життєзабезпечення.

Тільки з початку 2015 року зі східних регіонів України переміщено 342 тис. 304 особи, з яких 18 тис. 202 дитини та 278 тис. 828 інвалідів та осіб похилого віку.

Зокрема, найбільшу кількість людей розміщено у Луганській, Харківській та Донецькій областях. Найменшу кількість людей розміщено у Тернопільській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

Наприкінці січня цього року у зв’язку з погіршенням ситуації у Донецькій та Луганській областях силами рятувальників було розгорнуто два додаткових пункти зустрічі переселенців на вокзалах у містах Слов’янськ та Костянтинівка.

До зазначених пунктів вже звернулося 5 тис. 253 особи, з яких 925 дітей та 166 інвалідів. Організовано перевезення до інших регіонів України 4 тис. 184 осіб, з яких 781 дитина та 141 інвалід.

Крім того, з червня 2014 року працюють також транзитні пункти у Донецькій області – в районі міста Красноармійськ та у Луганській області – в районі міста Сватове. Всього до транзитних пунктів звернулось 28 тис. 285 осіб, з них 4 тис. 415 дітей та 422 інваліди.

Аби гарантувати кожній переміщеній особі тимчасове житло у всіх областях місцевою владою створено резерв приміщень, у яких можуть проживати вимушені переселенці. Цей реєстр житла постійно оновлюється та доповнюється. На сьогодні – це 846 об’єктів різної форми власності, придатних для тимчасового проживання людей в холодний період року.

Загалом, станом на сьогодні, у всіх регіонах України можливе додаткове розміщення 13 тис. 357 вимушених переселенців різних категорій – працездатні особи, діти, люди похилого віку та з обмеженими можливостями,  а також хворі люди, які потребують стаціонарного лікування.

Більш детальну інформацію щодо конкретних місць в кожному регіоні, а також  категорій людей, що можуть там розміститись, можна отримати, звернувшись безпосередньо до регіональних штабів держслужби з надзвичайних ситуацій.  Відповідна інформація розміщена на сайті  нашої служби http://www.dsns.gov.ua та спеціально створеному  ресурсі для внутрішньо переміщених осіб http://vpo.gov.ua.