07.07.2015

Заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський відвідав з робочою поїздкою Вінниччину, де ознайомився з роботою медичних закладів різного рівня.

«У фокусі поїздки була первинна ланка і екстрена медична допомога, оскільки саме на цих рівнях надається 90% медичної допомоги», - розповів Віктор Шафранський.

На Вінниччині він відвідав медичні заклади у Калинівці: центр первинної медико-санітарної медичної допомоги і центральну районну лікарню. За результатами спілкування з працівниками цих закладів заступник Міністра зробив висновок, що досвід проведення пілоту на Вінниччині, зокрема, в розмежуванні первинної і вторинної ланок, є дуже позитивним і таким, який треба поширювати на інші регіони.

В рамках робочого візиту Віктор Шафранський зустрівся з головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм. Очільник області розповів про деталі експерименту, зокрема, про створення госпітальних округів, зазначивши, що «ця ідея себе виправдала». Також він повідомив, що «на сьогодні одним із пріоритетних напрямків роботи є удосконалення роботи медичних закладів саме третього рівня».

«Пріоритет - це завершення хірургічного корпусу обласної лікарні імені М. Пирогова. Після девальвації гривні для цього потрібно близько 300 млн. грн. для закупівлі імпортного обладнання, аналогів якого в Україні немає», - зазначив Валерій Коровій.

Обговоривши варіанти вирішення питання, Віктор Шафранський підтримав ідею державно-приватного партнерства: «Цей інструмент дозволить залучати недержавні кошти і водночас, при обмеженому державному фінансуванні, вирішувати соціальні проблеми».