07.07.2015

У рамках Американсько-українського бізнес-форуму, який відкриється 13 липня у Вашингтоні, презентують інвестиційний потенціал агропромислового сектору України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час брифінгу в Миколаївській області.

Він додав, що у програмі форуму передбачено проведення окремої аграрної панелі, під час якої представникам американського бізнесу презентують привабливі напрямки інвестування у розвиток сільського господарства та логістики України. Серед них — проекти модернізації систем зрошення в південних областях, будівництва об’єктів портової логістики, лізингу тощо. «Ми плануємо залучити американський бізнес до цієї роботи та повернутися в Україну з конкретними домовленостями», — сказав Міністр.

Він додав, що вказані проекти вкрай важливі і для Миколаївської області, яка традиційно є одним з лідерів з виробництва сільськогосподарської продукції та експорту. Наприклад, відновлення систем зрошення, рівень зношеності яких досягає 82%, дозволить у 2-3 рази збільшити врожаї. Відповідний проект, що реалізується спільно зі Світовим банком, вже пройшов технічну стадію. Експертну допомогу в його реалізації також готовий надати проект USAID. «На базі технічного аналізу експерти розраховують бюджет. Міжнародні донори готові долучитися до реалізації цього проекту. Однією з умов є об’єднання мереж в єдину систему. Це питання опрацьовується. Адже на сьогодні вони розділені на державну, комунальну та приватну власність, деякі взагалі не мають господаря», — додав Олексій Павленко.