07.07.2015

3 липня 2015 року в Антимонопольному комітеті України відбулась зустріч з членами Комітету з питань охорони здоров’я Американської торговельної палати.

Участь у зустрічі взяли Голова Комітету Юрій Терентьєв, державні уповноважені Комітету Анна Артеменко, Світлана Панаіотіді, Андрій Вовк та представники Комітету, Співголова комітету з питань охорони здоров’я Американської торгової палати Борис Даневич, члени Комітету з питань охорони здоров’я Американської торговельної палати, до якого входять провідні фармацевтичні компанії, іноземні виробники медичного обладнання тощо.

Під час зустрічі було обговорено проблемні питання функціонування фармацевтичного ринку, розглянуто позицію Палати щодо специфіки регулювання фармацевтичного сектору, яка безпосередньо впливає на стан конкуренції на зазначеному ринку, а також роль Антимонопольного комітету України у вирішенні цих питань.

Учасники засідання також розглянули ряд важливих питань, зокрема, визначення Комітетом ринків лікарських засобів, конкуренції між іноземними і вітчизняними виробниками, а також взаємодію фармацевтичних компаній з аптеками та оптовими дистриб’юторами фармацевтичної продукції.

Юрій Терентьєв зазначив, що проведення таких зустрічей – передумова успіху, оскільки вони дозволяють окреслити коло проблемних питань та шляхи їх вирішення.

У свою чергу Борис Даневич підкреслив, що законослухняні компанії зацікавлені в розвитку чесної конкуренції, веденні ефективного діалогу з Комітетом з метою вирішення проблемних питань у сфері захисту економічної конкуренції.

Світлана Панаіотіді запропонувала учасникам ринку відпрацювати можливість створення правил професійної етики на фармацевтичному ринку як одного з інструментів вирішення проблемних питань, які обговорювалися під час зустрічі.

Учасники зустрічі висловили готовність до подальшої співпраці для розвитку чесної конкуренції на фармацевтичному ринку.