08.07.2015

В Уряді України з’явиться посада заступника Міністра Кабінету Міністрів з питань енергетичної реформи, завданням якого буде забезпечення реформ в енергетичному секторі та контроль за реалізацією програми надання субсидій. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні колегії Міненерговугілля у вівторок, 7 липня.

Глава Уряду зазначив, що відповідну пропозицію вніс  Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. На цю посаду була запропонована кандидатура одного з фахівців із компанії McKinsey.

Заступник Міністра Кабінету Міністрів з питань енергетичної реформи, за словами Арсенія Яценюка, має виконувати дві функції: «Перше – це забезпечення реформи не всередині Міністерства, а збоку. Друге – це контроль за реалізацією програми по субсидіях».

Глава Уряду наголосив, що реформа газової галузі і енергетичної галузі в цілому безпосередньо прив’язана до ефективної системи субсидій: «Якщо люди відчують, що держава справедливо віднеслася і дала субсидію для малозабезпеченого, то це означає, що люди будуть платити за рахунками, що у нас буде нормальний фінансовий стан «Нафтогазу» і ми далі будемо зменшувати споживання газу і запроваджувати програми енергоефективності».

«Енергетична безпека держави і програма субсидій зараз повністю пов’язані. І я не допущу провалу системи субсидій. Це - наша відповідь на ринкові тарифи в енергетичному секторі», - підкреслив Глава Уряду.