08.07.2015

7 липня відбулась зустріч Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського з Міністром з питань зовнішньої торгівлі Франції Матіасом Феклом, який прибув до Києва у супроводі делегації представників французьких підприємств для обговорення українсько-французького співробітництва у галузі транспорту.

Окрім Андрія Пивоварського, від української сторони в робочій зустрічі брав участь Перший заступник Міністра Володимир Шульмейстер.

Сторони зосередились на обговоренні нагальних питань у сфері автодорожньої, залізничної, портової та авіаційної галузей. Так, Володимир Шульмейстер проінформував французьку сторону про наміри Міністерства здійснити приватизацію державних стивідорних компаній у морських портах, наголосив на необхідності модернізації рухомого складу Укрзалізниці та розповів про перебіг пілотного проекту з будівництва концесійної дороги Львів-Краковець. Крім цього, було піднято питання збільшення кількості авіарейсів до французьких міст: «Міністерство наразі багато працює над лібералізацією авіаринку, ми відкрили небо над нашими туристичними перлинами - Львовом та Одесою. Наразі між нашими країнами існують обмеження щодо кількості перевізників та рейсів. Я впевнений, що це питання можна переглянути і відкрити українцям інші міста Франції, крім Парижа», – висловив пропозицію Володимир Шульмейстер. Матіас Фекл погодився, що це питання актуальне,  та висловив готовність передати його відповідному французькому відомству.

Андрій Пивоварський запевнив Матіаса Фекла, що Міністерство інфраструктури зацікавлене у співпраці з французькими компаніями та відкрите для всіх пропозицій: «Ми розраховуємо, що французькі компанії братимуть участь у наших тендерах і реалізовуватимуть інвестиційні проекти, зокрема долучаться до участі у тендері з будівництва концесійної дороги Львів-Краковець. Зі свого боку можу запевнити, що ми готові надавати всю необхідну підтримку для ініціатив з боку французьких підприємців», – резюмував пан Пивоварський. Крім цього, Міністр запросив провідну компанію у сфері інжинірингу Egis до участі у тендері Світового банку з проведення незалежного аудиту якості будівництва, ремонту та експлуатації доріг України.

Міністр з питань зовнішньої торгівлі Франції Матіас Фекл зі свого боку выдзначив успіхи Міністерства інфраструктури у реформуванні транспортної галузі: «Ми бачимо, що ви зробили дійсно значні кроки, бачимо інвестиційний потенціал України і зацікавлені у реалізації спільних проектів».