08.07.2015

У червні та на початку липня поточного року землевпорядна служба Волині провела 11 земельних аукціонів. У ході відкритих та конкурентних торгів середня вартість земельних ділянок зросла до 30 % від стартової  вартості.

За цей період землевпорядники продали у власність 5 земельних ділянок несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування будинків у м. Нововолинську площею 0,4295 гектари. До бюджету вдалось залучили 479,7 тис. грн., що на 28% більше від стартової ціни. Вартість 2  лотів підвищилась майже на 50% від стартової пропозиції.

У Горохівському та Ратнівському районах Волині в ході аукціонів вартість оренди землі зросла на 67% від початкової ставки. Учасники аукціонів змагались за права оренди на шість земельних наділів загальною площею 0,451 гектари. Ділянки використають для будівництва та обслуговування закладів торгівлі. Річна орендна плата складає 114,273 тис. гривень.

«Переважно в земельних аукціонах беруть участь представники малого та середнього бізнесу, які мають бажання працювати у населених пунктах або розширювати агробізнес. Ці люди розуміють перспективу інвестицій у землю. Конкурентні торги значно підвищують вартість лотів, бюджети отримують в середньому на 30% більше коштів, які можуть спрямувати на розвиток громад», - коментує проведення торгів перший заступник керівника земельного відомства Волинської області Світлана Богута.

Від початку року у Волинській області відбулося 36 земельних аукціонів. На 19 з них продали у власність або надали права оренди на 34 земельні ділянки несільськогосподарського призначення. На 17 аукціонах реалізували права оренди на 39 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загалом це на 13 аукціонів більше, аніж за аналогічний період 2014 року.

Також, за 6 місяців 2015 року на земельних торгах землевпорядники продали права оренди на 39 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 1 205 га з річною орендною платою 677,1 тис. гривень.