09.07.2015

Робота над проектом Меморандуму про взаєморозуміння із зернотрейдерами на 2015/2016  маркетинговий рік вийшла на фінальний етап. Про це повідомила директор Департаменту стратегії та економічного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства Олена Ковальова під час веб-конференції в ІА AgroNews.

Вона повідомила, що роботу над текстом завершено. Наразі проект погоджують відповідні учасники зернового ринку. «Це традиційний інструмент, який вже три роки допомагає прогнозувати аграрний ринок та експортні обсяги. Підписання може відбутися у найкоротший термін», — додала Олена Ковальова.

Вона повідомила, що наразі Департамент продовжує роботу над декількома законопроектами, які спрямовані, у тому числі, на підтримку дрібного бізнесу та запровадження нових для України форм господарювання. Серед них — проекти щодо розвитку сімейних ферм та локальних аграрних ринків. Ці документи створять додаткові переваги саме для господарств населення, які на сьогодні забезпечують майже половину валового виробництва аграрної продукції. «Йдеться про можливість виходу на організовані ринки, у тому числі на місцевих рівнях, та продаж продукції через короткий маркетинговий ланцюг, тобто з мінімальною кількістю посередників. Ці можливості дозволять реалізувати принцип від лану — до столу», — підкреслила директор Департаменту.