09.07.2015

Міністерство економічного розвитку і торгівлі, НБУ та громадські активісти спростили процедуру контролю за операціями з експорту послуг. Цей крок дозволить українським фрілансерам легально отримувати зароблені гроші без зайвої бюрократії.

Найбільшою проблемою для українських фрілансерів, що співпрацювали з закордонними замовниками, була вимога оформлення актів виконаних робіт для отримання коштів. Аби одержати подібну документацію, треба було здобути особистий підпис замовника, фізично пересилаючи документ з іншої країни. У результаті, бюрократичний тягар заважав ефективно працювати з закордонними замовниками та сприяв тенізації сектору.

Тепер задля здійснення валютного контролю комерційні банки можуть використовувати звичайні рахунки-фактури (“інвойси”) з одним підписом – виконавця, а також роздруковану оферту. Фактом підтвердження виконання робіт з боку замовника буде, власне, сам факт перерахування коштів на рахунок підприємця. Інвойс має містити інформацію про сторони, між якими здійснюються розрахунки, умови та вимоги, згідно з якими встановлюються зобов'язання, а також посилання на прийняття стороною пропозиції (публічної оферти).

Окрім того, банкам надано право самостійно визначати необхідність перекладу пред'явлених документів українською мовою.

Вже найближчим часом буде розроблений шаблон рахунку-фактури, який відповідатиме зазначеним вище вимогам.