09.07.2015

Побудувати ефективну залізницю можна, поєднуючи світовий досвід та кращі здобутки галузі. Про це повідомив в.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній під час свого звернення до колективу відомства.

«Ми маємо вивчати закордонний досвід та розуміти, що прагнемо до євроінтеграції та в майбутньому будемо будувати свою роботу за нормативами ЄС. Але варто не забувати, що є багато речей, яких можна вчитися у нас – технологічна дисципліна та технологічні параметри, що завжди були у нас на висоті. Поєднавши ці компоненти, ми досягнемо ефективного режиму роботи», – розповів Олександр Завгородній.

Також очільник галузі анонсував свої перші кроки на посаді. Зокрема, вже з сьогоднішнього дня розпочнуться технічні наради з керівництвом кожного підрозділу. «З керівниками управлінь, заступниками та начальниками відділів ми окреслимо завдання. Потім через десять днів відбудуться повторні зустрічі з усіх технічних та технологічних питань, за підсумками яких будуть прийняті кадрові рішення», – зазначив Олександр Завгородній.

Окрім цього, з метою налагодження експлуатаційної роботи найближчими днями розпочнуться координаційні наради всіх технічних служб. «Буду ініціювати проведення щоденних оперативних нарад. Паралельно з цим вивчимо всі проблемні питання на залізницях та визначимо, що ми можемо вирішити і в які терміни. Вже у п’ятницю буде представлено попередній план робіт», – повідомив очільник Укрзалізниці.

За його словами, основною проблемою нині є втрата системи управління на залізничному транспорті. «Для прикладу, при зниженні курсу гривні ми зіштовхнулися з проблемою суб’єктивного ціноутворення, коли ціна на однакову продукцію на залізницях може значно різнитися. За таких умов жодних коштів не вистачить. Отже, маємо безліч питань з витратної частини», – зауважив Завгородній.

Олександр Завгородній також поставив завдання залізничникам стати клієнтоорієнтованими, адже це дозволить забезпечити прибутковість галузі. «Ми втрачаємо вантажі через недосконалу роботу з клієнтами. Залізнична галузь має бути орієнтована на клієнта, ми маємо чути його, дослухатися до критики та максимально спростити взаємодію із залізницею».