09.07.2015

Обстановка в зоні проведення антитерористичної операції залишається складною. Протягом доби незаконні збройні формування продовжували порушувати режим припинення вогню.

Російські найманці знову відкривали вогонь по блокпостах, на яких спільно несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Тричі терористи здійснювали обстріл позицій українських військових з мінометів, гранатометів, стрілецької зброї та снайперських гвинтівок блокпоста «Золоте». Також із гранатометів незаконні збройні формування вели вогонь по блокпосту «Березове». Постраждалих серед прикордонників немає.

Російські найманці продовжували використовувати безпілотні літальні апарати для здійснення повітряної розвідки. Загалом в межах Донецької та Луганської областей зафіксовано політ 2 безпілотників.

Учора спробу дачі хабара зафіксували прикордонники на контрольному пункті в’їзду/виїзду  «Гнутове», що на Донеччині.

Під час проходження прикордонного контролю громадянин України, що рухався мікроавтобусом на непідконтрольну Україною територію, за безперешкодний проїзд та не проведення огляду транспортного засобу намагався дати прикордоннику хабар понад 5 тисяч гривень. У ході подальшої перевірки прикордонники виявили продовольчі товари, які чоловік намагався провезти на підконтрольну бойовикам територію.

За даним фактом проінформовано співробітників СБУ, ДФС  та ГУ МВС України у Донецький області для прийняття ними правового рішення.

Вздовж лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього за добу було затримано 7 транспортних засобів. Автівки перевозили товари вартістю понад 900 тисяч гривень. Належних документів на вантажі не було, крім того автомобілі намагалися об’їхати контрольні пункти, що були на їх шляху. Наразі їх передали представникам МВС та ДФС для прийняття правового рішення.