09.07.2015

Відбувся круглий стіл за участі керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України та представників Східного комітету німецької економіки. Під час зустрічі були обговорені перспективи співпраці у галузі сільського господарства, зокрема у машинобудуванні, насінництві,  засобів захисту рослин тощо.

«Україна приділяє особливої уваги розвитку стійкого та взаємовигідного співробітництва з Німеччиною в аграрній галузі. За 5 місяців 2015 року товарообіг сільськогосподарської продукції між країнами склав $198.1 млн., експорт - $73.7 млн., імпорт – $124.3 млн.», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Також сторони обговорили перспективи створення прийнятих умов  для діяльності німецького бізнесу в Україні та надання фахової консультаційної підтримки з боку німецьких партнерів у сфері наближення вітчизняного законодавства у галузі сільського господарства до норм та вимог ЄС.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька наголосила на важливості системної співпраці між Україною та Німеччиною. «Україна отримує системну підтримку німецької сторони, зокрема в рамках проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» у питаннях адаптації національного законодавства до норм ЄС. Також ми сподіваємося на подальшу допомогу з боку країн Європейського Союзу, спрямовану на імплементацію Угоди про асоціацію України з ЄС», - зазначила Заступник Міністра.

За результатами зустрічі сторони домовилися проводити на регулярній основі засідання щодо обговорення проблемних питань, що виникають у галузях агропромислового комплексу України, а також надання підтримки з боку німецьких ділових кіл у впровадженні євроінтеграційних підходів до розвитку сільського господарства.