09.07.2015

ПАТ «Аграрний фонд» приєднався до системи електронних державних закупівель «Prozorro» та вже найближчим часом проведе перші торги. Так, перший конкурс щодо закупівлі господарських товарів закривається уже завтра. Наступним конкурсом буде закупівля канцелярських товарів.

За дорученням Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка, на електронну систему державних закупівель мають перейти підприємства та компанії зі сфери управління Міністерства. Таку практику вже запровадило Мінагрополітики та ДП «Укрспирт», а також приєднуються інші підприємства.

Система електронних державних закупівель «Prozorro» розроблена на основі грузинської моделі електронних реверсивних аукціонів. Вона спрямована на боротьбу з корупцією та економію державних коштів при закупівлях. Власне, ця система — програмний комплекс для автоматизованого відбору постачальників товарів, робіт та послуг.

«Наша мета — зробити торги, навіть найменші, максимально відкритими, прозорими та контрольованими. Тому сьогодні поставлено завдання, щоб до цієї практики електронних торгів у максимально швидко долучились всі підприємства зі сфери управління Мінагрополітики», - наголосив Міністр Олексій Павленко.

Вже протягом декількох місяців Мінагрополітики здійснює допорогові торги (проводяться без тендерних процедур) на майданчику NEWTEND. Він розроблявся з урахуванням стандартів передових світових практик програмного забезпечення. Система забезпечує інформаційний захист даних, здійснює перевірку контрагентів.