10.07.2015

9 липня у Національному університеті оборони України ім. Івана Черняховського відбувся круглий стіл з громадського обговорення проектів Воєнної доктрини України (Стратегії національної безпеки) та Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України.

Участь у заході, що відбувся під головуванням заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Литвиненка, взяли представники органів державної влади, громадських організацій та фахівці Офісу зв’язку НАТО в Україні, Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи високого рівня тощо.

За словами першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака, винесені на обговорення документі були розроблені Міжвідомчою групою з розроблення концептуальних документів у сфері національної безпеки і оборони з урахуванням Стратегії національної безпеки України, схваленою Указом Президента України від 26 травня 2015 року № 287.

– Головними причинами перегляду Воєнної доктрини стали необхідність зміцнення обороноздатності України у відповідь на агресію з боку Російської Федерації,  відмова України від політики позаблоковості та гостра потреба у залученні до вирішення проблеми збереження суверенітету і територіальної цілісності України широкої міжнародної підтримки, у тому числі в рамках міжнародних організацій з безпеки, – повідомив Іван Руснак. – Основними елементами новизни у новій редакції Воєнної доктрини є розвиток відносин стратегічного партнерства України з ЄС і НАТО як фактору зміцнення власної безпеки, визначення воєнного противника України, визнання високої ймовірності великомасштабного застосування проти України воєнної сили як головної загрози національній безпеці України у воєнній сфері та збільшення ролі інформаційно-психологічних операцій.

За результатами обговорення учасники круглого столу підготували пропозиції та зауваження, які протягом найближчого часу будуть опрацьовані в РНБО та внесені до проекту Воєнної доктрини держави.