10.07.2015

9 липня відбулося засідання Правління Пенсійного фонду України під головуванням Голови правління  Пенсійного фонду України Олексія Зарудного за участі керівників регіональних управлінь та структурних підрозділів Пенсійного фонду України.

На засіданні обговорено низку питань, зокрема, організація обслуговування громадян  в органах Фонду, попередні результати аналізу використання данних в інформаційно-телекомунікаційній системі  Пенсійного фонду України. Підбиті підсумки роботи органів  Фонду за  I півріччя 2015 року.

За цей період Пенсійний фонд України забезпечив в повному обсязі фінансування пенсійних виплат у встановлені терміни по всіх регіонах України (за виключенням непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей) на загальну суму 124,1 млрд. грн.

Органами Фонду призначено 217 тис. пенсій, встановлено 7,1 тис. пенсій за особливі заслуги перед Україною, проведені перерахунки пенсій 271 тис. працюючих пенсіонерів та 13 тис. працюючих пенсіонерів з числа наукових (науково-педагогічних) працівників – у зв’язку зі зміною порядку виплати пенсій.

Станом на 1 липня 2015 року про переведення  виплати пенсій з непідконтрольних територій звернулося 1 064 тис. осіб, в т.ч. з Донецької області – 704 тис. осіб, з Луганської області – 360 тис. осіб, з яких 796,3 тис. осіб, або майже 75 % загальної чисельності  забезпечено виплату пенсії на суму 19,1 млрд. грн.

За міжнародними зобов’язаннями України забезпечено своєчасну виплату пенсій у 18 країнах світу громадянам України, які проживають за кордоном, на суму 76,1 тис. дол. США та 700,9 тис. євро.

Фінансування виплат здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел доходів.

Загалом за січень-червень поточного року до Пенсійного фонду надійшло 119,0 млрд. грн. З них власні надходження становлять 79,1 млрд. грн. (66,3%). Плановий показник із власних находжень виконано на 96,4%.

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 39,9 млрд. грн., що  відповідає запланованому на цей період показнику.

На покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із виплатою пенсій, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку впродовж січня-червня залучались позики,  погашення яких до державного бюджету Пенсійним фондом України забезпечено на 83,8 %. Залишок неповернутих позик поточного року станом на 1 липня склав 3,4 млрд. грн.

Для удосконалення послуг, що надаються  Пенсійним фондом України,  розпочато впровадження низки заходів, які включають перегляд технології обслуговування громадян, які звертаються до органів Фонду, у тому числі розвиток автоматизації основних функціональних процесів.

Продовжується розвиток дистанційних форм обслуговування. Відновлено роботу Контакт-центру Пенсійного фонду України, до якого за цей період  звернулося  42,9  тис. осіб. Працює веб-портал електронних послуг, на якому станом на 1 липня 2015 року зареєстровано понад 301,5 тис. користувачів.