10.07.2015

Підприємства, на які Фонд робить ставку у приватизації 2015 року, – це Одеський припортовий завод, «Центренерго», 6 обласних енергорозподільчих компаній та 6 ТЕЦ. Про це на прес-конференції у Києві 9 липня 2015 року повідомив Голова Фонду державного майна Ігор Білоус.

За його словами, активність Фонду зосереджена у першу чергу навколо цих підприємств.

«Ми плануємо величезний конкурс і прогнозуємо величезний інтерес до ОПЗ. За попередніми підрахунками, майже 100% акцій цього відомого підприємства ми зможемо продати не менше ніж за 0,5 млрд. дол. Продаватимемо акції на конкурсі з елементами аукціону. Це абсолютно прозора процедура, і будемо інформувати громадськість про перебіг подій на всіх етапах приватизації», – зазначив керівник Фонду.

«Ми реанімуємо процес приватизації. За 10 років в Україні великої приватизації фактично не відбувалося. Останній приклад – продаж акцій Криворіжсталі у 2005 році, успіх якого ми прагнемо повторити вже в цьому році», – розповів Ігор Білоус.

За його словами, першим у списку приватизації цього року має бути Одеський припортовий завод, а далі – «Центренерго», процедура продажу якого також буде абсолютно прозорою. Уже зараз, як зазначив Голова Фонду, активно обговорюються плани щодо продажу обленерго, а наприкінці літа - на початку осені Фонд планує вийти на приватизацію ТЕЦ, щоб нові власники змогли підготуватися до опалювального сезону.

Також керівник ФДМУ повідомив, що всі конкурси будуть проводитися у присутності журналістів і з обов’язковою трансляцією.

«Сподіваюся, що ця трансляція відбуватиметься не тільки в Україні, а й за її межами», – підкреслив Ігор Білоус.

Він також заявив, що Фонд розпочинає «процес супервідкритого спілкування  і з журналістською громадою, і з бізнесом, і з інвесторами, і з політиками».

За його словами, Фонд регулярно інформуватиме про хід і перебіг підготовки об’єктів до приватизації, в тому числі – через офіційний веб-сайт Фонду, який Голова планує зробити дієвою платформою для реалізації он-лайн проектів.