10.07.2015

Уряд України приймає рішення 2016 року провести велику міжнародну  конференцію до 30-ліття трагедії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час робочої поїздки до зони відчуження в четвер, 9 липня.

Арсеній Яценюк нагадав, що 2016-го виповнюється 30 років із дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.

«Ця трагедія стала викликом для всього світу, і увага всього світу має бути прикута до міжнародної конференції», - наголосив він.

«Запрошуємо всіх донорів та контрибуторів взяти участь у великій міжнародній конференції», - підкреслив Глава Уряду.

Він також нагадав, що 2017 року має бути завершено будівництво нової захисної споруди – нового безпечного конфайнмента. Глава Уряду зазначив, що це «безпрецедентний об'єкт в світовій історії». Він будується фахівцями з 23 країн, третину всіх робіт виконує Україна.

Арсеній Яценюк звернувся до Віце-прем'єр-міністра України Валерія Вощевського в ході зустрічі донорів чорнобильського фонду в Лондоні  «підняти питання про те, як після 2017 року фінансувати експлуатацію цього об'єкту»: «Самій Україні буде складно це зробити. Я сподіваюся на підтримку наших міжнародних партнерів».

Окрім того, підкреслив Глава Уряду, 2017 року повинне бути повністю введене в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу.