10.07.2015

У четвер, 9 липня, напередодні зустрічі донорів чорнобильського фонду «Укриття», Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк здійснив робочу поїздку до зони відчуження.

Глава Уряду повідомив, що 16 липня в Лондоні відбудуться зустрічі донорів чорнобильського фонду «Укриття». «На жаль, протягом тривалого часу профільне Міністерство нічого не зробило в питанні підготовки до цієї конференції», - підкреслив він.

На наступній конференції урядову делегацію очолить Віце-прем'єр-міністр України Валерій Вощевський.

Арсеній Яценюк підкреслив, що перед донорською зустріччю Парламент повинен ухвалити закон стосовно дофінансування потреб ЧАЕС та зони відчуження: «Мова йде про 135 млн. грн., щоб забезпечити кошти на фінансування Чорнобильської АЕС, зокрема об’єкта «Укриття».

Під час візиту до зони відчуження Арсеній Яценюк оглянув Об'єкт «Укриття» ЧАЕС та ознайомився із ходом будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК), завершення зведення якого заплановане на IV квартал 2017 року.

Проект нового безпечного конфайнмента затверджено у 2004 році. На першому етапі введено в експлуатацію тимчасові об'єкти, зокрема три бетонні заводи, нову високовольтну лінію для бетонних заводів, приміщення будівельної лабораторії, ремонтні майстерні. На другому етапі виконуються роботи з проектування та будівництва нового безпечного конфайнмента, проведення всього комплексу необхідних випробувань і введення його в експлуатацію.

Зовнішня обшивка завершена більш ніж на 70%. Крім того, завершено влаштування всіх фундаментів НБК.

Арсеній Яценюк також оглянув хід будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива «сухого» типу (СВЯП-2). Це об'єкт, призначений для прийому, підготовки до зберігання і зберігання протягом 100 років відпрацьованих тепловиділяючих збірок, які накопичено на ЧАЕС.

Проектні роботи щодо будівництва СВЯП-2 завершено. Запланований строк введення сховища в експлуатацію і початок етапу «Гарячі випробування» - листопад 2016 року.