10.07.2015

В`ячеслав Кириленко провів засідання Організаційного комітету з вшанування пам`яті князя Київського Володимира Великого. У засіданні взяли участь Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, Предстоятель Української православної церкви Онуфрій, фінансовий директор Патріаршої курії Української греко-католицької церкви Роман Небожук, перший заступник голови Всеукраїнського союзу об`єднань євангельських християн-баптистів, старший єпископ Ігор Бандура, представники Міністерства культури, Міністерства закордонних справ, Міністерства фінансів, Міністерства освіти і науки, Адміністрації Президента України, Українського інституту національної пам`яті, Держкомтелерадіо, Національного академічного театру опери та балету імені Т.Г. Шевченка та Світового конгресу українців в Україні.

У ході засідання було погоджено релігійну та світську частини плану заходів щодо вшанування тисячоліття успіння рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів. Про затверджені заходи В`ячеслав Кириленко повідомив журналістам на брифінгу в Будинку Уряду,  після засідання Оргкомітету.

Зокрема, 27 липня Українська православна церква проведе молебень на Володимирській гірці , що продовжиться хресною ходою до Києво-Печерської Лаври, всенічною службою, і завершиться 28 липня божественною літургією на подвір`ї Успенського собору. Українська православна церква Київського патріархату 28 липня проведе божественну літургію у Володимирському соборі, що продовжиться величним хресним ходом від собору до пам`ятника Володимиру Великому, де завершиться молебнем. Українська греко-католицька церква, Всеукраїнський союз об`єднань євангельських християн-баптистів, представники мусульман та іудеїв  також долучаться до урочистого вшанування.

Також 28 липня у  Національному академічному театрі опери та балету імені Т.Г. Шевченка буде проведено культурно-мистецький захід «Урочиста академія пам`яті Святого рівноапостольного князя Володимира», а ввечері на Володимирській гірці відбудеться засідання Всеукраїнської ради церков та урочистих організацій та урочистий молебень за участю керівництва держави.

Разом із цим, до вшанування пам`яті Володимира Великого долучаться закордонні дипломатичні установи України, Вселенський патріархат та українські церкви у діаспорі. Зокрема, у Лондоні відбудеться покладання квітів до пам`ятника Володимиру Великому, а у Стамбулі буде проведене богослужіння.

Крім цього, у рамках вшанування пам`яті князя Володимира Великого до кінця року планується проведення зустрічей учнів та студентів із відомими християнськими богословами, а також семінарів, наукових конференцій, просвітницьких заходів, спрямованих на висвітлення життя і державотворчої діяльності князя Володимира Великого. Буде організовано і Всеукраїнський конкурс творчих робіт, виставки церковно-богословської,  історичної літератури та художніх творів, церковних реліквій, зокрема тематичну виставку «Володимир Великий – князь Київський, творець Руси-України» у Національному музеї історії України.