10.07.2015

На яготинському сміттєзвалищі відбулася перша в Україні демонстрація біотехнологічного процесу ліквідації сміттєзвалища, яке «розрослося»  в центрі міста. Його площа сягає близько10 га. Нова технологія ліквідації сміття, яку запропонували на розгляд депутатам і громаді на сесії міської ради – українська розробка, яку успішно застосували в м. Гданськ (Польща) для подальшого будівництва на очищеній ділянці стадіону до Євро2012. Її суть полягає в тому, що для утилізації, рекультивації та перероблення відходів використовують безпечні біологічно активні розчини, які значно прискорюють природні процеси розкладу речовин.

Для Яготина - це перший крок до впровадження ініціативи. Результати тесту стануть основою для подальшої розробки проекту, найоптимальнішого для міста.

На сесії міської ради активісти та експерти зазначали, що проект вигідний для інвестицій, оскільки комплексна утилізація дозволяє, перш за все, покривати витрати на утилізацію сміття. Водночас використання технології робить можливим продовження терміну використання полігону.