11.07.2015

Віце-прем’єр-міністр України Валерій Вощевський ініціював збільшення фінансування програми з ліквідації та екологічної реабілітації території поблизу ДП «Солотвинський солерудник» на Закарпатті.

Валерій Вощевський доручив Мінприроди та Мінфіну при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачити збільшення видатків на програму «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області».

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» на зазначені заходи передбачено видатки у розмірі 2,7 млн. грн. Слід підкреслити, що передбачених коштів достатньо лише на утримання апарату ДП «ВД Солерудліквідація».

За словами Віце-прем’єр-міністр України, техногенна катастрофа, що сталася у 2008 році на «Солотвинському солеруднику», призводить до постійного забруднення поверхневих вод р. Тиса насиченими сольовими розсолами.

«Це врай негативно впливає на екологічний стан у регіоні, а відповідно і на здоров’я українських сімей, що живуть поруч підприємства. Тому ми не можемо економити на здоров’ї та безпеці українців», – зазначив Валерій Вощевський.

Довідково

«Солотвинський солерудник» упродовж багатьох років був унікальним родовищем, гірничі виробки якого використовувались як для видобутку мінеральної сировини, так і для лікування хворих на бронхіальну астму. Бальнеологічний потенціал лікувальних підземних камер Солотвинського родовища не мав аналогів не тільки в Україні, а й у світі. Щороку десятки тисяч хворих лікувалися на глибині 300 м. Але, внаслідок прориву води у 2008 р., зупинити який не було можливості, відбулося затоплення пустот рудника. Це призвело до просідання поверхні, утворення карстових провалів, руйнування промислових будівель, споруд, інженерних мереж підприємства та спричинило загрозу існуючій інфраструктурі селища Солотвино.

У 2012  році Урядом схвалено техніко-економічне обґрунтування «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області, загальним кошторисом 389 млн. грн. Реалізація передбачених заходів направлена на стабілізацію небезпечних геолого-техногенних процесів.