14.07.2015

«Ми переконані, що досягнемо успіху в процесі реструктуризації боргу. Це надзвичайно важливо. Закликаємо наших кредиторів до співпраці. Це шлях, як підтримати народ і зробити Україну реальною історією успіху», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час першої інвестиційної конференції Україна – США у Вашингтоні в понеділок, 13 липня.

«Закликаємо наших кредиторів прийняти пропозиції, які зробив Уряд України, і досягти компромісу», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд України разом із МВФ, Світовим банком та іншими міжнародними контрибуторами «намагаються покращити українську економіку і стабілізувати бюджетний сектор».

«Хочу дуже чітко сказати – ми об’єднані з Президентом України в тому, аби забезпечити все те, що ми обіцяли народу України. Ми об’єднані в тому, аби в Парламенті були ухвалені всі, часом болючі, складні, але необхідні закони. Ми єдині в тому, аби зробити Україну кращою і сильнішою», - підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також наголосив, що очікує, що цього тижня Парламент України ухвалить низку законів, які необхідні для підтримки економічних реформ в Україні.

Він зупинився на порядку денному щодо подолання корупції в Україні: «Треба чесно сказати, що нелегко викорінити корупцію, адже вона має дуже глибоке коріння. Але ми віддані справі подолання корупції в Україні – і на найвищому рівні, і побутової».

«На цьому шляху ми маємо певний прогрес. Парламент ухвалив закони, якими створюється Антикорупційне бюро, Генеральна прокуратура стає більш незалежною. Парламент позбавив недоторканності низку депутатів і навіть суддів», - сказав він.

Проте, підкреслив Глава Уряду, «будуть потрібні надзвичайні зусилля – і державного, і приватного сектора, Уряду і бізнесу, - щоб викорінити корупцію у всіх сферах, в тому числі податковій та решті забюрократизованих органів, які досі існують в Україні».

Арсеній Яценюк також наголосив, що члени Кабінету Міністрів «роблять усе можливе, щоб ліквідувати низку регуляторних функцій, які більш нагадують радянську спадщину, ніж сучасні методи управління економікою».

«Нам потрібно впровадити сучасні стандарти США та ЄС, аби зробити Україну більш привабливою і просто більш зрозумілою для бізнесу. Щоб зробити усі правила подібними до тих, що діють у вільних економіках та у вільному світі», - підкреслив Глава Уряду.

Арсеній Яценюк також  висловив вдячність членам Кабінету Міністрів України: «Дякую колегам, членам Уряду, за все, що вони роблять для України. Ви робите чудову роботу».

Глава Уряду нагадав слова із виступу під час конференції Міністра торгівлі США Пенні Прітцкер про те, що якщо це перша конференція, то точно буде друга: "Тож хай у нас буде друга конференція і реальні результати. Давайте співпрацювати в бізнесі і робити наші країни процвітаючими та успішними".