14.07.2015

Протягом минулої доби російсько-терористичні війська продовжували порушувати режим припинення вогню. Вони 6 разів відкривали вогонь по місцях дислокації прикордонних підрозділів.

Так, учора  терористи двічі зі стрілецької зброї та СГД відкривали вогонь по блокпосту «Березове», на якому спільно несуть службу прикордонники та військовослужбовці ЗСУ. Ще 4 рази російські найманці атакували позиції українських військових на блокпосту «Золоте». Вогонь вівся з ПК, автоматів, мінометів та АГС. Для відбиття атаки українські захисники відкривали вогонь у відповідь та змусили ворога відступити.

Терористи продовжували використовувати безпілотні літальні апарати для здійснення повітряної розвідки місць дислокації українських військових. Загалом в межах Донецької та Луганської областей прикордонними нарядами та підрозділами ЗСУ зафіксовано політ 5 безпілотників.

У контрольному пункті «Бугас» прикордонний наряд виявив 4 громадян України з підробленими перепустками. Для з’ясування всіх обставин правопорушення їх передали співробітникам міліції. Також в контрольному пункті «Гнутове» прикордонники виявили 2 громадянин Азербайджану та Росії, які незаконно потрапили на територію України через тимчасово закриті пункти пропуску. Передані в міліцію.

На лінії розмежування продовжуються заходи щодо припинення незаконного переміщення товарів та вантажів. Всього за добу затримано 5 транспортних засобів. Автівки перевозили майже 20 тонн продуктів харчування та напоїв на суму більше 400 тисяч гривень. Належних документів на вантаж не було, крім того автомобілі намагались об’їхати контрольні пункти, що були на їх шляху. Наразі їх передали працівникам фіскальної служби для прийняття правового рішення. Також з’ясовано, що 2 транспортні засоби вже затримувались за перевезення товарів без належних документів.

Через контрольний пункт «Новоайдар» до н.п. Щастя прослідував вантажний автомобіль з гуманітарним вантажем. Транспортний засіб перевозив 2 тонни продуктів харчування та медичних засобів від громадської організації «Маріупольська спілка молоді».