14.07.2015

З 9 по 10 липня заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Діденко взяв участь у другій зустрічі Групи високого рівня з будівництва газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі, що відбулася у м. Дубровник (Республіка Хорватія).

У ході засідання Україна приєдналася до Меморандуму про взаєморозуміння щодо спільного підходу до питань диверсифікації поставок газу та викликів з безпеки газопостачань у регіоні Центральної та Південно-Східної Європи та Плану дій з метою прискорення реалізації проектів з будівництва газотранспортної інфраструктури.

Меморандум дає Україні:

1. Можливість збільшення обсягів транзиту газу та закачки до ПСГ.

2. Можливість будівництва інтерконекторів з Польщею, Угорщиною та Румунією та можливість запуску «великого реверсу» зі Словаччини.

3. Забезпечення диверсифікації маршрутів постачань та підвищення енергетичної безпеки.

Підписання зазначеного Меморандуму є ще одним кроком на шляху інтеграції енергосистеми України до Європейської енергетичної мережі.

Нагадаємо, на початку цього року ЄК прийняла рішення щодо підвищення інтеграції Центральної та Південно-Східної Європи аби забезпечити реальну диверсифікацію газопостачання.

9 лютого ц. р. було створено Групу високого рівня з будівництва газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі, яка тепер працює над визначенням та розвитком пріоритетної інфраструктури в регіоні.

Головним завданням Групи високого рівня з будівництва газотранспортної мережі в Центральній та Південно-Східній Європі є підготовка регіональної дорожньої карти пріоритетної інфраструктури та сприяння її імплементації з метою розвитку інфраструктури та підвищення безпеки поставок газу.