15.07.2015

Угода про створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою – «це не просто шанс, а реальна можливість збільшити обсяги як взаємної торгівлі, так і взаємних інвестицій», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю журналістам після підписання документа про завершення переговорного процесу щодо створення ЗВТ з Канадою в Оттаві у вівторок, 14 липня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що це - перший підписаний Україною документ щодо ЗВТ після Угоди з Європейським Союзом про створення зони вільної торгівлі: “Також це перша угода з країною Великої сімки».

Глава Уряду повідомив, що за Угодою Канада відкриває свій ринок для українських товарів на 98%, Україна для канадійських - на 70%: «І в нас є певний перехідний період до семи років для того, щоби дати можливість українській економіці адаптуватися і стати конкурентною».

Арсеній Яценюк додав, що Канада відкрила ринок для готової продукції з України, для харчових продуктів та індустріальних товарів: «Росія нам закрила ринок для промислових товарів, Канада – відкрила».

Окрім того, за словами Глави Уряду, Канада надаватиме Україні технічну допомогу, «щоби зробити українську індустрію конкурентною»: «Це дасть можливість не тільки зайти на канадський ринок, але й на інші світові ринки».