15.07.2015

Держкомтелерадіо організовує широке висвітлення державними ТРК заходів із вшанування 1000-річчя успіння князя Київського Володимира Великого та популяризацію його історичної спадщини.

Зокрема, державні телерадіоорганізації запланували висвітлювати події загальнодержавного та регіонального рівнів, що відбудуться за участю Президента України, Прем’єр-міністра України, керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, духовенства, Вселенського Патріархату та українських православних церков, представників громадських об’єднань світового українства. Також в ефірах державних ТРК транслюватимуться урочисті молебні біля пам’ятника Князю Володимиру Великому та в національному заповіднику «Софія Київська».

Національна телекомпанія України створить міжпрограмні заставки та графічні елементи оформлення ефіру, присвячені Святому Великоапостольному князю Володимиру. Для тематичних програм будуть записані коментарі відомих громадських діячів, представників духовенства. Починаючи з липня, в ефірі Першого каналу та обласних державних ТРК демонструються художні, документальні, телевізійні та науково-популярні фільми (переважно із архівного фонду), пов`язані з життям і діяльністю князя Київського Володимира Великого.

Хрестителю Київської Русі будуть присвячені тематичні програми регіональних державних телерадіокомпаній: «Уроки історії» (Полтавська ОДТРК), «Спадщина» (Новгород-Сіверська ДТРК), «Православний календар», «Глас Православний» (Кіровоградська ОДТРК) тощо. Київська ДРТРК запланувала до показу в ефірі 4 телепрограми власного виробництва з циклу «Історичні етюди» (загальний хронометраж - 2 години) та телепрограму «Світ особистості» (хронометраж - 52 хв.).

Вшанування пам’яті князя Володимира Великого в ефірі державних телерадіокомпаній триватиме протягом всього 2015 року. Цій темі планується присвятити телерадіопродукції загальним обсягом понад 620 годин, що складає близько 24-х годин теле- та радіо продукту на кожному з каналів.