15.07.2015

Верховна Рада прийняла в першому читанні пакет із 4 законів, розроблених Мін’юстом спільно з представниками громадянського суспільства та усіх фракцій парламентської коаліції, які забезпечать передачу адміністративних послуг, які нині надає держава, місцевій владі та нотаріусам.

«Дуже рідко буває, коли приймаються закони, які стосуються кожного українця. Ці 4 закони – це саме той випадок, коли Верховна Рада прийняла рішення, яке стосується кожного українця. 21 млн. українців щороку звертаються до органів юстиції за послугами і за сервісами. Вони отримують дуже багато негативу – черги, хабарництво, корупція та бюрократія. Цей пакет законів забезпечує проведення комплексної реформи у сфері надання адмінпослуг і запровадження нового підходу у стосунках між службовцями та громадянами», - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту звернув увагу на те, що цими законами Мін’юст першим з відомств відмовляється від своїх повноважень і передає їх разом із коштами на місця.

"Наша мета - зробити Мін'юст непривабливим для корупціонерів і привабливим для громадян, перетворивши його на міністерство справедливості. Цими законами ми максимально спрощуємо для українців проведення реєстрації нерухомості, бізнесу, отримання відповідних документів про себе. Цими законами ми передаємо місцевим органам влади 1 млрд. грн – маленьким містам, районам і громадам, які потребують цих коштів. Цими законами ми нарешті робимо демонополізацію і дебюрократизацію сервісів. Ці закони забезпечать зміну ставлення українців до держави. І це справжня децентралізація», - наголосив Міністр юстиції.

За його словами, якщо парламентарі так само підтримають даний пакет законодавчих ініціатив у другому читанні, вже восени обрані на місцевих виборах представники громад отримають дієвий механізм для забезпечення громадян якісними і зручними сервісами без черг та хабарів.

«Цим голосуванням ми дали реальні повноваження, реальну відповідальність і реальні кошти, щоб покращити сервіси для простих українців оновленим громадам і новим місцевим радам, які українці оберуть восени. Завдяки цьому рішенню кожен українець впродовж години зможе зареєструвати свій бізнес, свою квартиру чи будинок, без необхідності платити 500 грн. хабара за "просування" у черзі», - резюмував Павло Петренко.

Наостанок Міністр юстиції подякував Голові парламенту та депутатам фракцій коаліції, які спільно розробили зазначені закони.