15.07.2015

Щороку, починаючи з 2010 року, відповідно до рішення Басейнової ради р. Дністра, у другу суботу липня відзначається Міжнародний День Дністра – однієї з великих європейських річок.

У рамках відзначення Дня Дністра протягом 10-15 липня 2015 року водогосподарськими організаціями, які належать до сфери управління Держводагентства, у межах Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької та Одеської областей було проведено низку заходів, спрямованих на покращення стану водних об’єктів у басейні Дністра, підвищення екологічної освіти, виховання шанобливого ставлення до природи.

Зокрема, 12 липня у с. Вовче Турківського району Львівської області  проведено еко-культурний фестиваль «День Дністра». Мета фестивалю – популяризація традиційної культурної спадщини, екологічної свідомості серед широких верств населення, зміцнення контактів і культурних зв’язків із містами Дністровського басейну, обмін знаннями, культурними та народними традиціями, особливостями, досвідом, розширення світогляду тощо. Працівниками Самбірського управління водного господарства було проведено благоустрій витоку річки Дністер.

Разом з тим, працівниками водогосподарських організацій Львіської області спільно з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, учнівською та студентською молоддю проведено екологічні акції, «круглі столи», відкриті уроки, спрямовані на популяризацію екологічної свідомості широких верств населення.

У Івано-Франківській області з нагоди відзначення Дня Дністра були проведені роботи по облаштуванню гідротехнічних споруд, благоустрою прибережних захисних смуг Дністра. Крім того, Коломийською станцією юних туристів та гуртком юних екологів організовано мандрівку по Дністру.

У Чернівецькій області Дністровсько-Прутським басейновим управлінням водних ресурсів 10 липня організовано проведення круглих столів на тему: «Міжнародний день Дністра 2015», які відбулися у містах Чернівці, Новодністровськ та Кельменці. Також проведено практичні заняття зі студентами-практикантами вищих навчальних закладів з питань охорони та моніторингу водних ресурсів дністровських водосховищ; прибирання території прибережно-захисної смуги Дністровського водосховища та р. Мошанець (притока Дністра).

У Хмельницькій області 9 липня на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  відбувся науково-практичний семінар «Стан та перспективи збереження Дністра», організований науковцями національного природного парку «Подільські  Товтри» та природничого факультету університету, участь у якому взяли представники Кам’янець-Подільського МУВГ Хмельницького облводресурсів, Кам’янець-Подільської районної держадміністрації, сільських рад, місцевих осередків громадських організацій, учнівська та студентська молодь. Також, за активну участь в охороні природи та збереженні водних ресурсів освітянам та учнівській молоді Гораївського району Хмельницької області були вручені заохочувальні подарунки з нагоди відзначення Дня Дністра.

Фахівцями Одеського облводресурсів проведено заходи із впорядкування природних джерел та прибережно-захисних смуг водних об’єктів на території басейну р. Дністер; зустрічі з орендарями та користувачами земельних ділянок прибережно-захисних смуг р. Дністер з метою приведення до належного санітарно-технічного стану орендованих ними ділянок. Зокрема, орендарями водних об’єктів у Білгород-Дністровському районі здійснено відновлення водоохоронних знаків на р. Дністер. У Овідіопольському районі проведено виставку дитячих малюнків та фотоконкурс «Дністер».

Крім того, 14 липня заплановано проведено засідання «круглого столу» за участю представників Овідіопольської районної станції юних техніків, Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта», Нижньодністровського національного природного парку та фахівців Овідіопольського управління водного господарства.

Також водогосподарськими організаціями спільно з широким колом громадськості проводилися інші заходи з метою збереження водних ресурсів Дністра для прийдешніх поколінь.