15.07.2015

Сьогодні значна кількість громадян України із окупованих територій в межах Донецької та Луганської областей продовжує виїжджати до Росії через тимчасово закриті пункти пропуску і в подальшому повертається до України через пункти пропуску в межах Харківської та Луганської областей.

Відповідно до чинного законодавства, такі дії кваліфікуються як незаконне перетинання державного кордону України. При виявленні таких правопорушників прикордонники зобов’язані складати протоколи про адміністративне правопорушення та надсилати їх на розгляд суду. Адмінкодекс в свою чергу передбачає за таке правопорушення штраф від 1 700 до 3 400 гривень або адмінарешт до 15 діб. На даний час правоохоронці вже виявили понад 9 тисяч осіб, які обрали саме такий маршрут руху для того аби потрапити до України.

Проте сьогодні СБУ та в межах компетенції Держприкордонслужбою внесено суттєві зміни до системи видачі електронних перепусток та контролю за їх наявністю в контрольних пунктах в’їзду/виїзду. Це дозволяє у стислі терміни видавати перепустки та створити для громадян, що перетинають лінію розмежування більш комфортні умови. Також співробітники Держприкордонслужби вживають усіх необхідних заходів щодо швидкого реагування на утворення великого скупчення осіб та транспортних засобів у контрольних пунктах в’їзду/виїзду.

Тому, Державна прикордонна служба України звертається до громадян України з проханням оформляти документи належним чином та здійснювати перетин лінії розмежування, адміністративної межі та державного кордону України згідно з вимогами чинного законодавства та через визначені пункти пропуску та пункти контролю.

Нагадаємо, що у зв’язку зі складною обстановкою на Сході України та неможливістю здійснювати контроль на певних ділянках українсько-російського кордону рішеннями Уряду на державному кордоні з Росією в межах деяких територій Луганської та Донецької областей було тимчасово припинено рух через пункти пропуску «Маринівка», «Новоазовськ», «Успенка», «Іловайськ», «Квашине», «Донецьк», «Должанський», «Червона Могила», «Ізварине», «Красна Талівка», «Юганівка», «Герасимівка», «Петрівка» та «Луганськ».

В той же час в зоні розмежування вздовж лінії бойових зіткнень сьогодні діє три контрольних пунктах вїзду/виїзду: «Бугас», «Гнутово» та «Зайцеве».