16.07.2015

Під час засідання Правління Громадської ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, що відбулося 15 липня, під головуванням голови Громадської ради, Героя України Семена Поташника, обговорено низку нагальних питань, порушених у ході недавнього  засідання колегії Міненерговугілля, зокрема щодо прискорення  модернізації об’єктів паливно-енергетичного комплексу, затвердження Енергетичної стратегії України, розвитку атомно-промислового комплексу, залучення інвестицій в енергетичну сферу тощо.

У засідання взяли участь перший заступник Міністра Ігор Мартиненков, заступник Міністра Олександр Светелік, фахівці Міненерговугілля.

У виступі Олександр Светелік поінформував про стан підготовки Енергетичної стратегії України. Крім того, порушив питання щодо перспектив роботи ядерної галузі, зокрема необхідності економічного обґрунтування побудови замкнутого циклу в ядерній енергетиці. Схвально відгукнувся про підготовлений звіт Рахункової палати України з перевірки ДК «Ядерне паливо» та запропонував Громадській раді ознайомитися з цим документом.

Ігор Мартиненков подякував Громадській раді за підтримку розробленої Міністерством Концепції розвитку вугільної галузі України. Також розповів про нові проекти у вугільній галузі, а також освоєння технологій з підземної газифікації вугілля. Ігор Мартиненков наголосив на важливості використання бурого вугілля, яке є достатньо дешевим ресурсом, а також інших видів твердого палива. Крім того, поінформував про співпрацю з науковими установами та домовленості щодо залучення інвестицій. Зазначив, що є компанії, готові інвестувати в Україну, серед яких австралійські.

У ході засідання Правління Громадської ради заслухано інформацію доктора технічних наук, професора Одеської державної академії будівництва та архітектури Василя Арсірія щодо переведення енергоблоків ТЕС  в маневровий режим роботи. Він наголосив, що  вперше в Україні виконано комплекс науково-інженерних досліджень та на їх основі розроблено і впроваджено низку ефективних технологій, нормативних документів, систем та методів розрахунку техніко-економічних та екологічних показників їх роботи в маневрових режимах. Ці напрацювання, за його словами, впроваджено під час реконструкції енергоблоків Криворізької ТЕС, що дало значний економічний та екологічний ефект при незначних капіталовкладеннях. Правління Громадської ради вирішило вивчити досвід модернізації та можливість його впровадження на ТЕС та ТЕЦ України.

За підсумками засідання вирішено опрацювати Енергетичну стратегію та протокол засідання колегії Міненерговугілля та провести засідання Громадської ради 28 липня цього року.