16.07.2015

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість істотним погіршенням останнім часом безпекової ситуації в зоні проведення АТО внаслідок значної активізації діяльності підтримуваних РФ бойовиків. Спостерігається постійне нарощування обстрілів українських збройних сил та об’єктів інфраструктури. При цьому, у порушення Мінських домовленостей бойовики широко застосовують важке озброєння.

Так, тільки протягом 14 липня 2015 року українською стороною було зафіксовано 100 обстрілів позицій підрозділів сил АТО з використанням систем ракетного залпового вогню, ствольної артилерії, танків. Внаслідок обстрілів вісім військовослужбовців Збройних Сил України загинули, 16 – отримали поранення різного ступеню важкості.

Цей прояв агресії є одним з найбільш масштабних порушень Мінських домовленостей як за кількістю обстрілів, так і за кількістю людських жертв з часу запровадження режиму припинення вогню 15 лютого 2015 року.

Особливо цинічними є використання проросійськими бойовиками реактивних систем залпового вогню, 152-мм і 122-мм артилерії, танків, які навмисно розміщуються у житлових кварталах. Це є свідомою провокацією підтримуваних РФ бойовиків, спрямованою на руйнування цивільних об’єктів та створення загрози цивільному населенню.

Міністерство закордонних справ України розглядає події 14 липня 2015 року як брутальну спробу проросійських бойовиків зірвати реалізацію Мінських домовленостей. Істотна активізація обстрілів відбулась на тлі активних зусиль української сторони з реалізації політичної частини Комплексу заходів щодо децентралізації та підготовки місцевих виборів - ухвалено Закон України про місцеві вибори, внесено на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)». Ці кроки повністю відповідають зобов’язанням української сторони і спрямовані на активізацію політичного процесу і мирного врегулювання.

Міністерство закордонних справ України закликає російську сторону і підтримуваних нею бойовиків припинити дестабілізацію, відвести важку техніку відповідно до Комплексу заходів, припинити постачання озброєнь та найманців на територію України і повернутись за стіл переговорів у рамках робочих підгруп Тристоронньої контактної групи з метою повного виконання Мінських домовленостей.