16.07.2015

15 липня Міністр юстиції Павло Петренко з одноденною робочою поїздкою відвідав Сумську область. Очільник Мін’юсту провів зустріч із керівництвом регіону, поспілкувався з місцевими жителями та представниками громадських організацій, а також відвідав Сумський міський центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Міністр юстиції поінформував громадян про те, що цього тижня Верховна Рада прийняла у першому читанні пакет законів, які забезпечують передачу адміністративних функцій місцевим органам влади та нотаріусам.

«Ми перше Міністерство, яке відмовляється від своїх повноважень і від бюджетних коштів  на користь місцевих органів влади», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, це реальний шанс значно покращити якість сервісів, які держава надає громадянам.

«Ми не лише передаємо право надавати ці послуги місцевій владі, а й відкриваємо доступ на цей ринок новим суб’єктам, які вмотивовані працювати без хабарів. Після прийняття цього пакету законів у другому читанні 8000 нотаріусів отримають право проводити реєстрацію нерухомості по всій Україні. Українці отримають змогу звернутися  до додаткових 8000 міні-адміністративних центрів, де отримають якісну послугу без черг та хабарів», - зазначив Павло Петренко.

Він також повідомив, що після прийняття зазначеного пакету законів у другому читанні вже з 1 січня наступного року всі органи місцевої влади приймуть ці функції разом із відповідними коштами. При цьому очільник Мін’юсту зауважив: якщо якісь із регіонів бажатимуть зробити це раніше, вони можуть відкрити центри надання сервісів уже восени – в рамках пілотних проектів.

«Ми поставили амбітне завдання вже восени запустити пілотний проект в одному з міст Сумської області, де ми продемонструємо, як працює децентралізація в системі адміністративних послуг, щоб сумчани вже до кінця року відчули нову якість послуг», - додав Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту поінформував сумчан про запуск урядового соціального проекту із надання безоплатної вторинної правової допомоги та відкриття 100 нових центрів по всій Україні.

«Центри працюють не лише в обласних центрах та великих містах, а й у районах та в маленьких містечках, щоб кожен українець, який має право на безоплатну правову допомогу, міг отримати консультацію та захист адвоката», - зазначив Міністр юстиції.

При цьому він звернув увагу на те, що в центрах готові допомагати навіть тим, хто не входить в список громадян, які мають право на безоплатну правову допомогу.

«Всі, хто звертається до центрів, навіть ті, хто не входить до списку осіб, яким надається безкоштовна правова допомога, отримують фахові консультації. Наша філософія – ми не залишаємо без уваги жодної людини, яка звертається за допомогою», - додав Павло Петренко.

Міністр юстиції також поінформував про реформи у сфері виконавчої служби. Він повідомив, що закони, які мають кардинально змінити ситуацію в цій галузі та ввести систему приватних виконавців, вже схвалені Президентом і вже найближчим часом мають бути внесені до Верховної Ради як невідкладні. Він також розповів про результати роботи Системи електронних торгів арештованим майном.