16.07.2015

Заступник Міністра культури з питань євроінтеграції Андрій Вітренко у рамках робочого візиту до Бельгії провів зустрічі з з директором з питань освіти та програми «Ерасмус»  Директорату з освіти і культури Єврокомісії Адамом Тайсоном та директором з питань культури та програми «Креативна Європа» Мішелем Магньє.

Основною темою зустрічі став переговорний процес щодо тексту угоди про приєднання України до програми «Креативна Європа».  За словами Мішеля Магніер, «Єврокомісія налаштована позитивно на підписання з Україною Угоди в жовтні цього року і планує якнайшвидше погодити кілька дискусійних позицій, які мають переважно технічний характер».

Під час зустрічі також було обговорено питання функціонування Бюро програми «Креативна Європа» в Україні. Задачами Бюро є поширення інформації про програму та координація комунікації с Єврокомісією. Найближчим часом очікується офіційна відповідь Генерального директорату з питань політики сусідства щодо можливості розміщення Бюро в офісі програми «Культура і креативність».

У ході зустрічей було обговорено виконання зобов’язань української сторони відповідно до Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. Зокрема, йшлося про стратегічні реформи української культури та відповідні документи – проект Довгострокової стратегії розвитку української культури, проектом Концепції Українського інституту (Інституту Тараса Шевченка), створення Ради реформ при Міністерстві культури за участю іноземних фахівців. Також було обговорено практичну реалізацію програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність».