16.07.2015

15 липня у Брюсселі відбулося засідання Старших посадових осіб безвізового діалогу Україна – ЄС.

Українську делегацію очолила заступник Міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль, сторону ЄС – Генеральний директор Генерального директорату ЄК «Міграція і внутрішні справи» Маттіас Рюте.

В рамках засідання українська сторона поінформувала про результати та надала інформацію щодо заходів, яких вона вживає з метою реалізації  рекомендацій Доповіді Єврокомісії про виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України від 8 травня 2015 р.

Сторона ЄС позитивно відзначила роботу, проведену Україною за час, що минув після оприлюднення Доповіді, а також висловила сподівання, що заплановані українською стороною кроки будуть реалізовані вчасно та забезпечать виконання рекомендацій, які ще залишилися.

В рамках засідання було також обговорено підготовку до проведення восени цього року експертних місій для оцінки досягнутого Україною прогресу, який має бути відображений у Доповіді Єврокомісії про виконання Плану дій, що буде підготовлена до кінця 2015 року.

Сторони висловили спільну позицію, що виконання рекомендацій є дуже важливим для забезпечення підготовки позитивної Доповіді та отримання рекомендації про надання безвізового режиму громадянам України.