16.07.2015

15 липня у Міністерстві оборони України відбувся брифінг для представників засобів масової інформації з питань роботи Ради реформ оборонного відомства. У брифінгу взяли участь заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв та керівники проектів Ради реформ Міністерства оборони України – представники «Волонтерського десанту» Міноборони.

Як відзначив Юрій Гусєв, на теперішній час офіс реформ Міністерства оборони України займається реалізацією заходів реформування за 8 напрямами, які спрямовані на удосконалення сфери державних закупівель, тилового забезпечення, управління державними підприємствами, законодавства в галузі державно-приватного партнерства в системі національної безпеки та оборони тощо.

«Під час третього засідання Ради реформ Міністерства оборони України, яке відбудеться одразу після брифінгу, ми оцінимо результати роботи за цими проектами, приймемо необхідні рішення щодо прискорення їх реалізації та розглянемо три нові проекти, у тому числі, у сфері військової медицини. Детальну інформацію про хід роботи за кожним із цих напрямів можна дізнатися на офіційному веб-порталі Міністерства оборони України в рубриці «Офіс реформ», – зазначив Юрій Гусєв.

Під час брифінгу, керівник проекту «Електронні закупівлі» Артур Переверзєв поінформував присутніх про хід експерименту із застосування електронних засобів під час здійснення переговорних процедур закупівель, який триває в Міністерстві оборони України.

Він повідомив, що з 30 червня Міністерство оборони України провело 28 електронних аукціонів. При цьому конкурентне середовище електронних торгів сприяло зменшенню цін виробників та економії державних коштів.

«Завдяки користуванню системою електронних торгів кінцева ціна лотів виявилася на 17 відсотків нижчою за очікувану. Це дозволило заощадити більше 27 мільйонів гривень бюджетних коштів», – зазначив Артур Переверзєв.

Керівник проекту «Електронні закупівлі» зауважив, що у планах Міністерства оборони – повністю перевести систему державних закупівель Міністерства оборони України в електронний формат, запровадити повноцінний електронний документообіг та запустити спеціальний сайт для проведення державних закупівель.