16.07.2015

Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Оксана Рейтер у складі урядової делегації взяла участь у першому засіданні Комітету асоціації між Україною та ЄС , що відбулося 13-14 липня у Брюсселі.

Українську делегацію очолила заступник Міністра Кабінету Міністрів України – директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції Наталія Гнидюк; делегацію ЄС – управляючий директор Європейської служби зовнішньої діяльності питань Європи та Центральної Азії Луіс-Філіпе Фернандес ДеЛаПенья.

У рамках зустрічі Оксана Рейтер поінформувала колег про прогрес у імплементації Угоди про асоціацію у галузі транспорту та поштового зв'язку. Заступник Міністра з питань європейської інтеграції відзначила, що Урядом схвалено 45 планів імплементації законодавства ЄС (практично всі Директиви та Регламенти ЄС відповідно до додатків 17 та 32 Угоди про асоціацію), розроблено 3 базових проекти євроінтеграційних закони у сфері залізничного, автомобільного та внутрішнього водного транспорту а також 2 дорожні карти з наближення законодавства України до права ЄС у сферах міжнародного морського транспорту та поштового зв’язку.

Оксана Рейтер наголосила на важливості підписання якнайшвидше у 2015 році парафованої у 2013 році Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом та закликала сторону ЄС вжити активних заходів для розблокування цього процесу і визначення конкретної дати підписання.

В рамках заходу заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції О. Рейтер провела зустрічі з представниками Генерального Директорату з мобільності та транспорту (DG MOVE):

Карлосом Бермеджо – Директором підрозділу з міжнародних справ,

Аланом Бароном – керівником сектору з міжнародних транспортних відносин,

Маргусом Рахойя – Директором підрозділу з питань авіації і закордонних справ,

Димитросом Теологітісом - Головою підрозділу з питань портів та внутрішнього судноплавства, а також керівництвом Генерального Директорату з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємницької діяльності та малого й середнього бізнесу (DG GROW).

Під час цих зустрічей обговорювались питання щодо розширення співробітництва в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство», включення внутрішніх водних шляхів України (р.Дніпро, р.Південний Буг та українська частина р.Дунай) до регіональної карти Транс'європейської транспортної мережі (TEN-T), залучення інвестицій з використанням існуючих та нових фінансових інструментів ЄС з метою розвитку та покращення транспортної мережі України, а також її ефективної інтеграції до європейської транспортної мережі.

Довідково:

Засідання Комітету асоціації проводиться згідно із статтею 464 Угоди про асоціацію, підписаної 21 березня та 27 червня 2014 року, а також у відповідності до рішення Ради асоціації між Україною та ЄС №1/2014, яким схвалений Регламент функціонування інституційних механізмів Ради асоціації. В рамках Комітету, засідання якого проводяться щорічно, розглядаються усіх питання, пов’язані з Розділом IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею») цієї Угоди.