16.07.2015

Загальна сума сільськогосподарського експорту української продукції за 2014 рік становить $16.7 млрд., значну частину якого складає продукція несировинної групи. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час круглого столу «ExpandingUkraine'sAgriculturalCommodityandFoodExports» у Вашингтоні.

«Загалом це 6,9 млрд. доларів США, що надходять від експорту кулінарних жирів, курятини, концентрованого яблучного соку і готової продукції, такої як шоколад і фруктові джеми. З 2005 року ми збільшили виробництво цих готових продуктів на 265%», - зазначив Міністр.

За словами Олексія Павленка, Україна володіє усіма необхідними передумовами, щоб збільшити виробництво продукції несировинної групи, готової до експорту на світові ринки. Такими передумовами є значна кількість родючих сільськогосподарських угідь (більше 41 млн. га), водні ресурси, оптимальна середня відстань до порту (300 км), висококваліфікована робоча сила. Окрім того, Україна має сприятливе географічне розташування - у безпосередній близькості до Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Азії.

До планів Мінагрополітики належить збільшення виробництва продукції несировинної групи втричі до 2020 року.