17.07.2015

15 липня в рамках перебування в Брюсселі для участі у засіданні Комітету асоціації Україна – ЄС відбулася робоча зустріч заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігоря Долгова з Головою Військового комітету ЄС генералом Патріком де Рузьє.

В ході зустрічі Голову ВК ЄС було поінформовано про поточну ситуацію на Сході Україні в ході протидії агресії Російської Федерації, безумовному виконанню Україною Мінських домовленостей та продовженням порушення цих домовленостей з боку Російської Федерації та підтримуваних нею сепаратистів, систематичному продовженні обстрілів з боку сепаратистів позицій українських військ та населених пунктів з використанням важкої зброї, в результаті яких гинуть та отримують поранення військовослужбовці та цивільне населення, ускладненням ситуації на Сході України для цивільного населення в результаті цих дій, бажанні миру та спокою для населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У контексті військового співробітництва Ігор Долгов наголосив на продовженні участі українських підрозділів у операціях з підтримки миру та безпеки, використанні всіх можливостей для участі підрозділів ЗСУ у військових навчаннях та тренуваннях, незважаючи на ситуацію на Сході України. Підкреслив важливість та необхідність допомоги країн-партнерів у організації тренувань українських підрозділів, продовженні підготовки визначених підрозділів ЗСУ до оперативного чергування у складі бойових тактичних груп ЄС «Хелброк» та країн-членів Вишеградської четвірки у першій половині 2016 року, поінформував про стан та перспективи створення спільної литовсько-польсько-української бригади ЛИТПОЛУКРБРИГ.

В свою чергу, генерал П. де Рузьє, як Голова ВК ЄС, підтвердив свою персональну позицію щодо необхідності постійного надання підтримки Україні у ході її протистояння агресії РФ та підтримуваних нею сепаратистів на Сході України. Поінформував про підготовку до засідання ВК ЄС на рівні начальників генеральних штабів у листопаді цього року та запевнив, що він особисто докладе всіх необхідних зусиль для винесення питання щодо ситуації в Україні на обговорення в ході цього засідання. Користуючись нагодою, запросив начальника Генерального штабу Збройних Сил України – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Віктора Муженка взяти участь у цьому засіданні. Окремо підкреслив необхідність продовження двостороннього співробітництва зі Збройними Силами України, наголосив на готовності підтримати реформу сектору безпеки України та запропонував розглянути питання стосовно розширення географії участі українських підрозділів у операціях з підтримки миру та безпеки.

Окрему увагу було приділено питанню підготовки до підписання Адміністративної Угоди між Міністерством оборони України та Європейським оборонним агентством.