17.07.2015

У рамках робочої поїздки до Одеської області Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко спільно із Головою Одеської ОДА Міхеілом Саакашвілі зустрівся із сільгоспвиробниками регіону та окреслив стратегічні напрямки розвитку агросектору Одещини.

«Регіон має величезний аграрний потенціал з виробництва, переробки та логістики. Наше спільне завдання – створити умови для його максимальної реалізації», - підкреслив Міністр Олексій Павленко.

Один із стратегічних напрямів розвитку агросектору Одещини - залучення інвестицій.

При експортному потенціалі України у 34-35 млн. тонн щорічно, можливості перевалки зернових морськими портами становлять до 4,5 млн. тонн на місяць. Тому значних капіталовкладень вимагає оптимізація системи перевалки зерна в області.

Ще одним перспективним напрямом є розвиток системи зрошення в регіоні, потенціал якої наразі використовується на 19%. За словами Міністра, для відновлення зрошення на півдні України Міністерство опрацьовує можливість кредитування Світовим, Європейським інвестиційним банками, Експортно-імпортним банком Китаю, іншими міжнародними фінансовими інституціями.

Довідково

Площа зрошуваних земель Одещини – 227 тисяч га (13% від загальної площі). До поливного сезону за планом підготовлено 130 тис. га. Водночас потенціал зрошувальних систем Одещини використовується лише на 19% (по Україні - 27%). За прогнозами, в області можливо відновити 175 тисяч га зрошувальних систем.