17.07.2015

Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко, перебуваючи з робочою поїздкою на Волині, ознайомився з роботою Волинської ОДТРК, ходом підготовки до впровадження суспільного телерадіомовлення, дав інтерв’ю журналістам телерадіокомпанії.

Також очільник Держкомтелерадіо відвідав Волинську обласну друкарню, де обговорив можливості розширення виробництва найбільшого в області поліграфічного підприємства системи ДАК «Укрвидавполіграфія».

Олег Наливайко і голова Волинської ОДА Володимир Гунчик зустрілись з редакторами друкованих ЗМІ області та видавцями книжкової продукції. Присутні провели двогодинну дискусію про реформи у медіасфері та видавничій галузі.

«На мій погляд, у реформуванні медіа існує два міфи, – зазначив Олег Наливайко. - Перший: влада - ефективний власник медіаресурсів, і другий: якщо державний або комунальний статус телекомпаній, редакцій змінити на суспільний, громадський, то відразу проекти будуть антидержавні і втратять інтерес до висвітлення життя місцевих громад. Наклади та рейтинги більшості державних та комунальних медіапроектів, рівень зарплат, технічної оснащеності, обсяг фінансування говорять про доцільність пошуку іншої організаційно-правової форми. І європейський досвід, де влада не має своїх медіаресурсів, а успішно працює з приватними або суспільними мовниками, редакціями, ще раз підтверджує цю тезу».

Що стосується проукраїнськості, то це позиція журналістів, вважає Олег Наливайко. Формується вона власними переконаннями і запитом читачів та глядачів, а не адміністративним впливом, так само, як і пріоритет висвітлення життя регіону - це в першу чергу запит споживача».

Учасники наради обговорили також можливості співпраці між видавцями – місцевими та центральними органами влади у царині книговидання. Зокрема, участь видавництв області у Франкфуртській книжковій виставці-ярмарці та у програмі «Українська книга».