18.07.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 31 засідання, на яких розглянуто 92 питання (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 4 проекти законодавчих актів за поданням Президента України (р. №№ 0040, 2109а, 2315а, 2217а), пропозиції Президента України до Закону України  (р. № 1547) та 15 законопроектів за поданням Кабінету Міністрів.

У засіданнях комітетів взяли участь 33 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: 3 Міністри (Клімкін П.А., Квіт С.М., Квіташвілі О.), 4 перших заступників міністрів, 18 заступників міністрів, 6 керівників центральних органів виконавчої влади та 1 заступник керівника центрального органу виконавчої влади.

За результатами розгляду поданих Президентом України проектів законодавчих актів вирішено:

проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади) (р.№2217а) рекомендувати Верховній Раді України включити до порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання та направити до Конституційного Суду України для одержання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України;

3 - схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення.

Пропозиції Президента України до Закону України  «Про внесення змін до Закону України "Про організацію оборонного планування" (р. № 1547) рекомендовано Верховній Раді підтримати та Закон відхилити.

За результатами розгляду 15 урядових проектів законодавчих актів у головних комітетах вирішено:

9 – схвалити та рекомендувати Верховній Раді для прийняття відповідного рішення;

2 – відхилити: р. № 2175а, «Про внесення змін до додатка № 1 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо коригування доходів бюджету в частині податку на додану вартість»; р. № 2315а-1, «Про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення"Бюджетного кодексу України щодо фінансування реконструкції автомобільної дороги загального користування державного значення Одеса - Рені (на Бухарест)» (Комітет з питань бюджету);

3 - повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи: р. № 2090а, «Про внесення змін до Закону України "Про державне оборонне замовлення" щодо формування та виконання державного оборонного замовлення» (Комітет з питань національної безпеки і оборони); р. № 2644, «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення їх у відповідність з Конституцією України» (Комітет з питань правової політики та правосуддя); р. № 2966, «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки);

1 – перенести розгляд: р. № 2490, «Про державну службу» (Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування).

Всі 15 урядових законопроектів були представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства чи відомства, або були розглянуті за участю посадових осіб непрофільного міністерства чи відомства.

Комітет з питань охорони здоров’я провів круглий стіл на тему: «Сучасний стан і шляхи вдосконалення трансплантації органів на інших анатомічних матеріалів людині в Україні».

У Комітеті з питань культури і духовності проведено комітетські слухання на тему: «Національна культурна стратегія 2015-2025: вектори розвитку», а Комітетом з питань національної безпеки і оборони проведено комітетські слухання на тему: «Територіальна оборона України в умовах гібридної війни».