18.07.2015

Міністерство екології та природних ресурсів України розглядатиме заяви на погодження від суб’єктів господарювання на розвідку та видобуток бурштину після ухвалення відповідного закону та належного нормативного врегулювання питання видобутку бурштину в Україні. Крім того, всі погодження, видані у 2015 році, будуть відкликані. Про це на прес-конференції в інформаційній агенції ЛІГАБізнесІнформ повідомила заступник Міністра екології та природних ресурсів – керівник апарату  Світлана Коломієць.

За словами Коломієць, відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні комісії з погодження надання надр в користування Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Враховуючи нещодавнє доручення Президента України Петра Порошенка щодо підвищення ефективності протидії незаконному видобутку та реалізації бурштину, а також  беручи до уваги рекомендації Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики й природокористування,бачу правильним утриматися від надання нових погоджень на час розробки прозорого механізму регулювання діяльності з видобутку та реалізації бурштину», - зазначила заступник Міністра.

Світлана Коломієцьпідкреслила, що видобуток бурштину є важливою і суттєвою складовою системи використання природних ресурсів України, однак сам процес видобутку до сьогодні ще слабо врегульований на законодавчому рівні. «Нам потрібний закон, який встановить правила на цьому ринку. Разом з тим, окрім комерційної складової розробки ділянок, законодавство повинно регулювати екологічний аспект. Так, наприклад, закони мають зобов’язувати ліцензіатів брати на себе відповідальність з рекультивації територій, на яких розробка закінчена», - говорить заступник Міністра.

Водночасу відомстві запевнили, що Міністерство підтримує курс на дерегуляцію та виступає за максимальне сприяння бізнесові в отриманні необхідних дозволів та погоджень і зазначає, що створення відповідної нормативної бази повинно полегшити процедуру погодження документів для компаній, які бажають працювати законно. Представники Мінприроди беруть активну участь у доопрацюванні проекту Закону «Про видобуток і реалізацію бурштину» (№1351-1), який вже пройшов перше читання у парламенті у квітні цього року.